Blog

Czym charakteryzuje się kamera SMPTE 292M HDCSD041S?

Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo dużo różnego rodzaju kamer megapikselowych HD-SDI, dzięki którym będzie można bez problemu dokonywać monitoringu wizualnego. Niektóre z nich dostępne są w wersjach w sam raz przeznaczonych do monitoringu przydomowego, inne z kolei będą nadawały się tam, gdzie chodzi raczej o monitoring większych przestrzeni. Taka jest kamera SMPTE 292M HDCSD041S Full HD-SDI 1080p, której właściwościom przyjrzyjmy się nieco bliżej.

W przypadku tego modelu mamy do czynienia z kamerą megapikselową. Zastosowano tutaj wysokiej jakości przetwornik 1/3″ Panasonic Progressive CMOS 2.0 Mpx oraz rozdzielczość 1920x1080p (Full HD), umożliwia ona również kamerowanie zarówno w kolorze, jak i czerni i bieli. To sprawia, że doskonale sprawdza się ona wtedy, gdy chodzi o jak najlepszą jakość obrazu, czemu dodatkowo sprzyja interfejs HD-SDI – (High Definition Serial Digital Interface), dzięki któremu sygnał wideo jest przesyłany w formie niezakodowanej oraz nieskompresowanej.

Kamera megapikselowa SMPTE 292M HDCSD031S

Kolejnymi zaletami kamery jest to, że posiada ona wygodne menu OSD, zastosowano w niej takie praktyczne funkcje jak AES – automatyczna elektroniczna migawka, AWB – automatyczne dopasowanie balansu bieli, AGC – automatyczne dopasowanie poziomu wzmocnienia pozwalające na uzyskanie jeszcze lepszej jakości obrazu, DNR – cyfrowa redukcja szumu, BLC – kontrola światła wstecznego. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze bardzo łatwe podłączenie kamery dzięki Plug and Play. Warto zatem zastanowić się nad jej kupnem, ponieważ rzeczywiście jest ona warta uwagi.